REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2016

w parafii pw. Świętego Bartłomieja w Korytnicy

13 – 15 marzec 2016 r.

Bez tytułu1

  Modlitwa rekolekcyjna

Trójco Przenajświętsza przeżywamy wielkie dni zmiłowania i przebaczenia, łaski i uświęcenia, których pragniesz Boże udzielić ludowi swemu.

„Przyjdźcie do mnie wszyscy” – zapraszasz każdego człowieka, gdyż wszyscy są Twymi dziećmi i własnością Twoją. Spraw troskliwy i dobry Pasterzu, aby wszystkie dusze z Twej owczarni – naszej parafii – uczęszczały na rekolekcje. Odszukaj najbardziej zagubione i uwikłane w ciernie grzechów dusze i weź je w szczerej spowiedzi rekolekcyjnej w swoje ramiona. Niech odczują radość Twojej miłości. Daj nam wszystkim światło poznania naszych błędów, udziel łaski szczerego i mocnego postanowienia zerwania z dotychczasowym złem, udziel ducha pokuty za zło całego życia.

Zbawicielu Drogi, ratuj nas od ognia piekielnego, który nam zawsze zagraża, bo chcemy być wiecznie z Tobą. Ojcze najlepszy, nie pozwól, by choć jedno dziecko Twoje poszło na potępienie wieczne.

Natchnij naszych Parafian, którzy kochają Ciebie, aby poczuli się odpowiedzialni za los rekolekcji i usilnie pracowali nad duszami zagrożonymi piekłem, aby je przyprowadzić do Twego Miłosiernego Serca. Przekonaj Jezu nas wszystkich, abyśmy nie żałowali czasu na rekolekcje, bo czas poświęcony Tobie przyniesie pomyślność dla duszy i rodzin, zdrowia i pracy, dla pól i zagród, dla Ojczyzny naszej.

Udziel mocy Słowa Bożego Misjonarzowi i Spowiednikom. Pracuj Jezu nad nami skutecznie, niech będzie z nami w tej pracy rekolekcyjnej Maryja, Twoja i nasza Matka, niech pomaga nam otwierać nasze dusze na Twoje łaski i zjednoczenie z Tobą. Amen.


 Rekolekcje wielkopostne w parafii poprowadzi ks. Krzysztof Skwierczyński,

który urodził się w 1963 roku. Szkołę podstawową ukończył w Paprotni, po czym znalazł się w siedleckim Technikum Mechanizacji Rolnictwa. W Siedlcach ukończył też studia seminaryjne. Przez cztery lata pracował w parafii pw. Bożego Ciała. Będąc wikariuszem przez rok współpracował z powstającym wówczas Katolickim Radiem Podlasia. Wkrótce ks. biskup Jan Mazur przeniósł go na stałe do pracy w rozgłośni.

Ks. Krzysztof Skwierczyński od 26 sierpnia 2009 roku pracuje w parafii św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach. 

Bez tytułu2 


 

 Program Rekolekcji Wielkopostnych:

Niedziela – 13.03.2016 r.
08:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich, a po Mszy św. katecheza dla młodzieży.
10:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
11:30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
12:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Poniedziałek – 14.03.2016 r.
09:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich, a po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn.
11:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
16:00 – Msza św. z nauką dla dzieci.
18:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich, a po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn.

Wtorek – 15.03.2016 r.
09:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich, a po Mszy św. nauka stanowa dla kobiet
11:00 – Msza św. z nauką dla chorych i cierpiących.
16:00 – Msza św. z nauką dla dzieci.
18:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich,  a po Mszy św. nauka stanowa dla kobiet

Spowiedź: w poniedziałek i wtorek. Przyjadą kapłani z innych parafii, dlatego zechciejmy z niej skorzystać w te dni, nie odkładajmy jej na później.